/Files/images/1604/28/255.jpg

Ухвалено на загальних зборах трудового колективу НВК селища Нове,
протокол № 3 від22.10.2019
Голова ПК_______ Т.А.Курильченко
Затверджую:
Директор НВК _________В.А.Войт

ПРАВИЛА ВНУТРІШНЬОГО ТРУДОВОГО РОЗПОРЯДКУ ДЛЯ ПРАЦІВНИКІВ НАВЧАЛЬНО-ВИХОВНОГО КОМПЛЕКСУ СЕЛИЩА НОВЕ «ЗАГАЛЬНООСВІТНЯ ШКОЛА І-ІІІ СТУПЕНІВ - ДОШКІЛЬНИЙ НАВЧАЛЬНИЙ ЗАКЛАД» ЛИМАНСЬКОЇ МІСЬКОЇ РАДИ ДОНЕЦЬКОЇ ОБЛАСТІ

І. ЗАГАЛЬНІ ПОЛОЖЕННЯ

1.1. Відповідно по Конституції України громадяни України мають право на
працю, тобто на одержання гарантованої роботи з оплатою праці відповідно до її
кількості та якості і не нижче встановленого державою мінімального розміру,
вкладаючи право па вибір професії, роду занять і роботи відповідно до
покликання, здібностей, професійної підготовки, освіти та з урахуванням
суспільних потреб.

В НВК селища Нове трудова дисципліна ґрунтується на свідомому і сумлінному виконанні працівниками своїх трудових обов'язків і є необхідною умовою організації ефективної праці іосвітньогопроцесу.

Трудова дисципліна забезпечується методами переконання та заохочення до сумлінної праці. До порушників дисципліни застосовуються заходи дисциплінарного тагромадського впливу.

1.2. Ці правила поширюються на працівниківзакладу.

1.3. Метою цих правил є визначення обов'язків педагогічних та іншихпрацівників закладу освіти, передбачених нормами, які встановлюютьвнутрішній трудовий розпорядок в навчальних закладах.

1.4. Усі питання, пов'язані із застосуванням правил внутрішнього трудовогорозпорядку, розв'язує директор НВК в межах наданих йому повноважень, а увипадках, передбачених діючим законодавством і правилами внутрішньогорозпорядку, спільно або за погодженням з профспілковим комітетом.

II. ПОРЯДОК ПРИЙНЯТТЯ І ЗВІЛЬНЕННЯ ПРАЦІВНИКІВ

1. Громадяни України вільно обирають види діяльності, не забороненізаконодавством, а також професію, місце роботи відповідно до своїх здібностей.

Працівники закладу приймаються на роботу за трудовими договорами відповідно до чинного законодавства.

2.2. При прийнятті на роботу директор зобов'язанийзажадати відособи, що працевлаштовується: особисту заяву; подання трудової книжки,
оформленої у встановленому порядку, пред'явлення паспорта, диплома, або
іншого документа про освіту чи професійну підготовку, копії свідоцтва про шлюб та ідентифікаційного коду. Військовослужбовці, звільнені із Збройних Сил України, Національної Гвардії України, Служби Безпеки України, Прикордонних військ України, Цивільної оборони України, інших військових формувань, створених відповідно до законодавства України та військовослужбовці, звільнені із Збройних Сил колишнього СРСР і Збройних Сил держав - учасниць СНД, пред'являють військовий квиток.

Особи, які влаштовуються на роботу, що вимагає спеціальних знань, зобов'язані подати відповідні документи про освіту чи професійну підготовку /диплом, атестат,посвідчення/, копії яких завіряються директоромзакладута залишаються в особовій справі працівника.

Особи, які приймаються на роботу взаклад, зобов’язані подати медичний висновок про відсутність протипоказань для роботи в дитячій установі.

При укладанні трудового договору забороняється вимагати від осіб, які поступають на роботу, відомості про їх партійну та національну приналежність, походження та документи, подання яких не передбачено законодавством.

Педагогічні працівники та працівники обслуговуючого персоналу закладу приймаються на роботу директором НВК.

Посади педагогічних працівників заміщуються відповідне до вимог Закону України про освіту та Положення про порядок наймання та звільнення педагогічних працівників закладу освіти, що є у загальнодержавній власності, затвердженого наказом Міносвіти України № 293 від 5 серпня 1993 року.

Працівники закладу освіти можуть працювати за сумісництвом відповідно до чинного законодавства.

Прийняття на роботу оформляється наказом директора НВК, який оголошується працівнику під розписку.

2.3. На осіб, які пропрацювали понад п'ять днів, ведуться трудові книжки.

На тих, хто працює за сумісництвом, трудові книжки ведуться за основним місцем роботи. На осіб, які працюють на умовах погодинної оплати, трудова книжка ведеться за умови, якщо ця робота є основною.

2.4. Запис у трудову книжку відомостей про роботу за сумісництвомпроводиться за бажанням працівника директоромзакладуза місцем основноїроботи.

Ведення трудових книжок необхідно здійснювати згідно з Інструкцією про порядок ведення трудових книжок на підприємствах, в установах і організаціях, затвердженої спільним наказом Мінпраці, Мінюсту, Міністерства соціального захисту населення України від 29 липня 1993 року № 58.

Трудові книжки працівників зберігаються як документи суворої звітності взакладу.

Відповідальність за організацію ведення обліку, зберігання, видачу трудових книжок покладається на директоразакладу.

2.5. Приймаючи працівника або переводячи його в установленому порядкуна іншу роботу, директорзакладузобов'язаний:

а) роз'яснити працівникові його права і обов'язки та істотні умови праці,наявність на робочому місці, де він буде працювати, небезпечних і шкідливихвиробничих факторів, які ще не усунуто, та можливі наслідки їх впливу наздоров'я, його права на пільги і компенсації за роботу в таких умовах відповіднодо чинного законодавства і колективного договору;

· ознайомити працівника з правилами внутрішнього трудового розпорядку та
колективним договором;

в) визначити працівникові робоче місце, забезпечити його необхідними для роботи засобами;

г) проінструктувати працівника з охорони праці, виробничої санітарії, гігієни праці та протипожежної охорони.

2. 6. Припинення трудового договору може мати місце лише на підставах,передбачених чинним законодавством, та умовами передбаченими в контракті.

2. 7. Розірвання трудового договору з ініціативи директоразакладу допускається у випадках, передбачених чинним законодавством за умовамиконтракту.

Звільнення педагогічних працівників у зв'язку із скороченням обсягу роботи може мати місце тільки в кінці навчального року.

Звільнення педагогічних працівників за результатами атестації, а також у випадках ліквідації закладу, скорочення кількості або штату працівників здійснюється у відповідності з чинним законодавством.

2.8. Припинення трудового договору оформляється наказом директора НВК.

2.9. Директор НВК зобов'язаний в день звільнення видати працівникові належно оформлену трудову книжку і провести з ним розрахунок у відповідності з чинним законодавством. Записи про причини звільнення у трудовій книжці повинні проводитись у відповідності з формулюванням чинного законодавства із посиланням на відповідний пункт статтюЗакону. Днем звільнення вважається останній день роботи.

ІІІ. ОСНОВНІ ПРАВА ТА ОБОВ'ЯЗКИ ПРАЦІВНИКІВ

3.1 Педагогічні працівники мають право на:

- захист професійної честі, гідності;

- вільний вибір форм, методів, засобів навчання, виявлення педагогічної ініціативи;

· індивідуальну педагогічну діяльність;

· участь у громадському самоврядуванні;

· користування подовженою оплачуваною відпусткою;

· пільгове забезпечення житлом у порядку, встановленому законодавством;

- підвищення кваліфікації, перепідготовку, вільний вибір змісту, програм, форм навчання, організацій та установ, які здійснюють кваліфікації і перепідготовку.

3.2. Працівники зобов'язані:

·працювати сумлінно, виконувати навчальний режим, вимогиСтатуту
закладу освіти іПравила внутрішнього розпорядку, дотримуватись дисципліни праці;

виконувати вимоги з охорони праці, техніки безпеки, виробничої санітарії,
протипожежної безпеки, передбачені відповідними правилами та Інструкціями;

берегти обладнання, інвентар, матеріали, навчальні посібники, тощо,виховувати у дітей дошкільного віку, учнів бережливе ставлення до майназакладу.

Працівники закладу в установлені строки перед початком навчального року повинні проходити медичний огляд у відповідності з чинним законодавством.

3. Педагогічні працівники НВК повинні:

· забезпечувати умови для засвоєння вихованцями, учнями, навчальних
програм на рівні обов'язкових державних вимог, сприяти розвиткових здібностейдітей, учнів;

· настановленням та особистим прикладом утверджувати повагу допринципів загальнолюдської моралі: правди, справедливості, відданості,патріотизму, гуманізму, доброти, стриманості, працелюбства, іншихдоброчинностей;

виховувати повагу до батьків, жінки, культурно-національних, духовних,

історичних цінностей України, країни походження, державного і соціального устрою,

цивілізації, відмінних від власних, дбайливе ставлення до навколишнього середовища;

готувати до свідомого життя в дусі взаєморозуміння, миру, злагоди міжусіма народами, етнічними, національними, релігійними групами;

додержуватися педагогічної етики, моралі, поважати гідність дитини,учня;

захищати дітей, молодь від будь-яких форм фізичного або психічногонасильства, запобігати вживанню ними алкоголю, наркотиків, іншим шкідливим звичкам.

3.4. Коло обов'язків /робіт/, що їх виконує кожний працівник за своєю спеціальністю, кваліфікацією чи посадою, визначається посадовими Інструкціями і положеннями, затвердженими в установленому порядку кваліфікаційними довідниками посад службовців, тарифно-кваліфікаційними довідниками робіт і професій робітників, положеннями і правилами внутрішнього розпорядку НВК та умовами контракту /договору/, де ці обов'язки конкретизуються.

3.5. Педагогічним працівникам забороняється:

а) змінювати на свій розсуд розклад занять та графік роботи;

б) продовжувати або скорочувати тривалість занять і перерв між ними;

в) передоручати виконання трудових обов'язків.

IV. ОСНОВНІ ОБОВ'ЯЗКИ ДИРЕКТОРА НВК.

4.1. Директор НВК зобов'язаний:

· забезпечити необхідні організаційні та економічні умови для проведення освітньогопроцесу на рівні державних стандартів якості освіти, дляефективної роботи педагогічних та інших працівниківНВКвідповідно до їхньоїспеціальності чи кваліфікації;

· визначити педагогічним працівникам робочі місця, своєчасно доводити до
відома розклад занять, забезпечувати їх необхідними засобами роботи;

· удосконалювати освітній процес, впроваджувати в практикукращий досвід роботи, пропозиції педагогічних та інших працівників, спрямовані на поліпшення роботизакладу;

· організувати підготовку необхідної кількості педагогічних кадрів, їх атестацію; правове і
професійне навчання як узакладі, так і відповідно до угод в інших навчальнихзакладах;

укладати і розривати угоди, контракти з керівниками структурних підрозділів, педагогічними працівниками відповідно до чинного законодавства, а саме: за поданням директора НВК до управління освіти, молоді та спорту: Закону України "Про освіту", "Про загальну середню освіту" та положення про порядок прийняття та звільнення педагогічних працівниківзакладу, що є у загальнодержавній власності, затвердженого наказом Міністерства освіти і науки України, від 5 серпня 1993 року № 293;

доводити до відома педагогічних працівників у кінці навчального року /донадання відпустки/ педагогічне навантаження в наступному навчальному році;

· Надавати відпустки всім працівникамзакладувідповідно до графіка відпусток;

забезпечити умови безпеки життєдіяльності, виробничої санітарії, належне технічне обладнання всіх робочих місць, створювати здорові та безпечні умови праці, необхідні для виконання працівниками трудових обов'язків;

дотримуватись чинного законодавства, активно використовувати засоби щодо вдосконалення управління, зміцнення договірної та трудової дисципліни;

додержуватись виконання умов колективного договору, чуйно ставитись до повсякденних потреб працівниківзакладу, учнів, забезпечувати надання їм установлених пільг і привілеїв;

організовувати харчування дітей дошкільного та шкільного віку, учнівзакладу;

своєчасно подавати центральним органам державної виконавчої влади встановлену статистичну і бухгалтерську звітність, а також інші відомості про роботу і стан освітнього процесу у НВК;

забезпечувати належне утримання приміщення, опалення, освітлення, вентиляції, обладнання, створювати належні умови дія зберігання верхнього одягу працівниківзакладу, вихованців, учнів.

4.2. Залученняокремих працівників до роботи в установлені для них вихідні дні допускається увиняткових випадках, передбачених законодавством за письмовим наказомдиректораНВК.Робота у вихідний день компенсуєтьсянаданням іншого відпочинку.

4.3. Директор НВК залучає педагогічних працівників до чергування з погодженням з педагогічним колективом і профспілковим комітетом.

Забороняється залучати до чергування у вихідні та святкові дні вагітних жінок і матерів, які мають дітей віком до 3-х років. Жінки, які мають дітей-інвалідівне можуть залучатися до чергування в вихідні, святкові дні без їх згоди.

4.4. Під час канікул, що не збігаються з черговою відпусткою, директорНВКзалучає педагогічних працівників до педагогічної та організаційної роботи в межахчасу, що не перевищує їх навчального навантаження до початку канікул.

4.5. Робота органів самоврядуванняНВК, затвердженими КабінетомМіністрів України та Статутом.

4.6. Графік надання щорічних відпусток погоджується з профспілковим комітетом і складається на кожний календарний рік. Надання відпустки директоруНВКоформляється наказом управління освіти, молоді та спорту , а іншим працівникам - наказом директораНВК. Поділ відпустки на частини допускається на прохання працівника за умови, що основна її частина була не менше 14 днів для дорослих і дванадцять днів для осіб, молодше вісімнадцяти років. Перенесення відпустки на інший строк допускається в порядку, встановленому чинним законодавством.

4.7.Забороняється ненадання відпустки протягом двох років підряд, а також ненадання відпустки працівникам, молодше вісімнадцяти років, а також працівникам, які мають право на додаткову відпустку у зв'язку з шкідливими умовами праці.

4.8.Забороняється в робочий час;

відволікати педагогічних працівників від їх безпосередніх обов'язків дляучасті в різних господарських роботах, заходах, не пов'язаних зосвітнімпроцесом;

відволікання працівниківзакладувід виконання професійних обов'язків, атакож учнів за рахунок навчального часу на роботу і здійснення заходів, непов'язаних з процесом навчання, забороняється, за винятком випадківпередбачених чинним законодавством.

V.РОБОЧИЙ ЧАС І ЙОГО ВИКОРИСТАННЯ

5.1.НВК селища працює в одну зміну.

5.2.Початок занять о 8год 30 хв.

5.3.Для учнів та працівників шкільного підрозділузакладу тадля вихованців та працівників дошкільного підрозділу встановлено 5-денний робочий тиждень.

5.4.Тривалість уроків:

- в 1-ому класі -35хвилин; в 2-4 класах – 40 хвилин; в 5-9класах -45 хвилин.

5.5.Тривалість перерв після 1,3,4,5,6-го уроків-10хв., після 2-го – 30 хв,

5.6. Всі заняття в шкільному підрозділі закінчуються о 15.00

5.7.Для працівників при п’ятиденному робочому тижні тривалість щоденної роботи визначається правилами внутрішнього трудового розпорядку або графіками роботи, які затверджує директорНВКза погодженням з профспілковим комітетом закладу з додержанням тривалості робочого тижня.

5.8. Для педагогічних працівників встановлений робочий режим роботи згідно розкладу навчальних занять.

5.9. Вихователі працюють згідно графіку роботи з 07.00 до 17.30

Для адміністраціїзакладувстановлений режим роботи:

· директор НВК, заступники директора з навчально-виховноїроботи, педагог-організатор:

- початок роботи07.30 до 16.00

- обідня перерва 12.00 до 12.30

Для обслуговуючого персоналу:

Прибиральник службового приміщення шкільного підрозділу:

· початок роботи7.00 до 16.00

· обідня перерва 12.00 до 13.00

Кiлькiсть переглядiв: 441

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.